5 porad na co zwrócić uwagę przy doborze aparatu słuchowego
Aparat słuchowy to inwestycja nie tylko we własne słyszenie, lecz także we własne zdrowie. Dlatego dobór właściwego urządzenia stanowi [...]
W trosce o słuch Polaków powstał Ogólnopolski Program Bezpłatnych Badań Słuchu. Pacjenci często zgłaszają się na badania, kiedy zauważą znaczące symptomy niedosłuchu. Tymczasem jest wiele innych powodów, by zgłosić się na nieodpłatny przegląd słuchu. Oto one.
1. Badania słuchu to misja. Myślą przewodnią programu jest podniesienie komfortu życia Polaków z trudnościami słuchowymi przez objęcie ich specjalistyczną opieką audiologiczną.
2. Doświadczeni specjaliści czuwają nad zapewnieniem pacjentom profesjonalnej opieki. Uwzględniają ich indywidualne predyspozycje i udzielają fachowych porad.
3. W nowoczesnych gabinetach specjaliści wykorzystują najnowsze technologie w celu dostarczenia najbardziej aktualnych rozwiązań słuchowych.
4. Bliskie sąsiedztwo placówek świadczących badania słuchu to dobitny dowód na ogólnopolski zasięg akcji, której celem jest dotarcie do jak największej liczby Polaków.
5. Badania są bezpłatne. Jak zostało wspomniane, założeniem programu jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Dzięki nieodpłatnym badaniom swój słuch może sprawdzić każda osoba.
6. Przede wszystkim profilaktyka. Wprawdzie badania słuchu skierowane są do wszystkich, jednak szczególny nacisk położony został na osoby, które ukończyły 50. rok życia. To właśnie one znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Im szybciej podejmą działania zapewniające im dobry słuch na kolejne lata, tym lepiej.
7. Wyniki znane natychmiast. Pacjenci od razu otrzymują informację o wynikach badań. Specjalista udziela na miejscu szczegółowych wyjaśnień i sugeruje, jakie kroki powinny zostać podjęte.
8. Zero przymusu. Twórcy ogólnopolskiego programu badania słuchu zachęcają pacjentów do zapisywania się na wizyty poprzez prowadzenie szerokiej kampanii informacyjnej. Badanie jest w 100% dobrowolne.
9. Dla zajętych i zabieganych. Konsultanci programu starają się dopasowywać terminy wizyt do indywidualnego harmonogramu dnia każdego pacjenta. Samo badanie trwa 15 minut. Nie trzeba na nie czekać w długich kolejkach.
10. Możliwość przetestowania aparatów słuchowych. W przypadku stwierdzenia ubytku słuchu, który wymaga korekty za pomocą aparatu słuchowego, specjaliści demonstrują pacjentom odpowiednie rozwiązania, a także informują o przewidywanych kosztach dalszego korzystania z urządzenia.
11. Dla tych, którzy już noszą aparaty słuchowe lub mają inne ubytki słuchu. Na bezpłatne badania słuchu zaproszone są wszystkie osoby, które chcą sprawdzić stan swojego słyszenia. Specjaliści dokonują przeglądów technicznych oraz korekty ustawień według potrzeb pacjenta.
12. Możliwość zapisania bliskiej osoby. Na bezpłatne badania słuchu nie trzeba zapisywać się osobiście. Jeśli z jakichś powodów dana osoba nie może zarejestrować się samodzielnie, może zrobić to za nią np. ktoś z rodziny bądź bliskich znajomych.
13. Brak górnej granicy wieku. Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o swój słuch. Nawet osoby w zaawansowanym wieku mogą skutecznie zatroszczyć się o swoje słyszenie i zachować aktywność na kolejne lata.