Jak Polacy postrzegają zjawisko Spamu?

  • 72
  • 4

Zjawisko niechcianej komunikacji coraz bardziej doskwiera odbiorcom, przeradzając się powoli w swego rodzaju datagedon 🙂 Niechciane informacje docierają do nas nie tylko kanałami tradycyjnie postrzeganymi jako spamerskie (telefon, e-mail,) ale również w social media, czy w wyszukiwarkach internetowych.

DBMS sp zoo poprzez przenankietowanie 5500 osób, które podzieliło się swoimi spostrzeżeniami. Spółka nazwała akcję #MoreLoveLessSpam pokazując, że prowadzenie intensywnej komunikacji marketingowej może doprowadzić do wzrostu niechęci do marki. Raport dotyka percepcji spamu, odczuć, reakcji na spam. Co ciekawe w grupie dokonującej na intensywnej zakupów w sieci, odczuwa nadmiar informacji i w przypadku natrętnych komunikatów wręcz go ignoruje oraz przekazuje tą informację użytkownikom. Okazuje się, że najbardziej wartościowa grupa konsumentów, jest świadoma przetwarzania danych i oczekuje, że ich dane będą służyć lepszemu dopasowaniu komunikacyjnemu.

Warto podkreślić, że  ważnym czynnikiem jest profilowanie baz konsumenckich – przykłady takich baz można znaleźć pod linkiem >>

To ważne, bo 66% ankietowanych chciałoby otrzymywać oferty zgodne z ich preferencjami oraz potrzebami. Również ponad połowa badanych oczekuje, że marki będą wykorzystywać lepiej dane, co paradoksalnie wpłynie na zmniejszenie niechcianej komunikacji.

Podsumowując, jest to lektura obowiązkowa dla każdego marketera, korzystającego z bezpośrednich kanałów dotarcia do klientów. Warto dodać, że raport został doceniony w środowisku startupowym i marketingu online.

[button title=”Pobierz raport” link=”https://edbms.pl/more-love-less-spam/” target=”_blank” align=”” icon=”” icon_position=”” color=”” font_color=”” size=”2″ full_width=”” class=”” download=”” onclick=””]

 

Podobne wpisy